שאלות נפוצות

חומרה

איך לחבר את הסמארטפון שלך למוניטור החכם בפעם הראשונה?


1. פתח את המכסה האחורי של המוניטור בזהירות, הוצא את יריעת הבידוד השקופה מהסוללה והחזר את המכסה. 2. דאג להשקות את האדמה במידה והיא יבשה מדי לפני הכנסת המוניטור לעציץ או לאדמת הגינה. 3. הפעל את ה- Bluetooth של הסמארטפון, לחץ על סימון ה+ בפינה השמאלית עליונה בלשונית מכשירים, ועקוב אחר ההוראות להוספת המוניטור (לאחר שהחיבור הושלם בהצלחה, חיישן האור יהבהב פעמיים).




למה המוניטור החכם שלי לא מתחבר?


  1. נא ודא כי אתה במרחק של כ-6 מטר מהמוניטור החכם.
  2. ודא כי הוצאת את יריעת הבידוד השקופה מהסוללה.
  3. בדוק שהסוללה מותקנת כראוי, "+" (פלוס) למעלה, ו"-"(מינוס) למטה.
  4. כבה Bluetooth ופתח שוב. אתחל את האפליקציה מחדש.
  5. נא בדוק כי נתת אפשרויות גישה לשירותי מיקום וBluetooth לאפליקציית Flower Care
  6. בדוק רשת לראות אם הסמארטפון שלך מחובר לרשת סלולרית\אלחוטית.
  7. ברגע שמשתמשים נוספים מתחברים למוניטור, הרשימה תציג מכשירים אופליין, לכן המשתמשים האחרים צריכים[n1] לצאת מהאפליקציה, ולבצע רענון לרשימה.




המוניטור לא נראה שעובד, איך אני יכול לדעת בוודאות?


1. כנס לאפליקציה, וקח את המוניטור החכם למקום מואר ואז מוצל, ובדוק אם יש שינוי בנתונים. אם אין שינוי, כנראה החיישן אור לא תקין.
2. אם מד הלחות מראה מספר אחר מ"0%", אך חיישן הדישון מראה "0us", הוצא את המוניטור החכם מהאדמה ונקה את החלק המתכתי. הכנס שוב את המוניטור לאדמה. אם מד דישון הקרקע ממשיך להראות "0us". חיישני מוליכות חשמלית כנראה לא תקינים.
3. הוצא את המוניטור מהאדמה, ואחוז בחלקו התחתון של האזור המתכתי. נא ודא כי אתה אוחז בשני הצדדים של האזור המתכתי. אם מד הלחות מראה "0%", כנראה מד הלחות לא תקין.
במידה ונתקלת בתקלה במכשירים, פנה לשירות לקוחות.




איך לחבר את הסמארטפון שלי לעציץ החכם בפעם הראשונה?


1. שתול את הצמח שלך בעציץ החכם וודא ששלושת החיישנים הפנימיים מחוברים לאדמה במלואם.
2. הפעל את ה- Bluetooth של הסמארטפון, לחץ על סימון ה+ בפינה השמאלית עליונה בלשונית מכשירים, ועקוב אחר ההוראות להוספת העציץ (לאחר שהחיבור הושלם, נורת העציץ תהבהב פעמיים בצבע ירוק).




למה העציץ החכם שלי לא מתחבר?


1. נא ודא כי אתה במרחק של כ-6 מטר מהעציץ החכם.
2. ודא כי סוללת העציץ טעונה במלואה.
3. כבה Bluetooth ופתח שוב. אתחל את האפליקציה מחדש.
4. בדוק רשת לראות אם הסמארטפון שלך מחובר לרשת סלולרית\אלחוטית.





תוכנה

ניהול אפליקציית Flower Care


1. איך להוסיף צמח
לחץ על המוניטור אשר לא חובר לאף צמח. לחץ על ה"+" בצד שמאל בפינה העליונה וחפש את הצמח שלך במאגר הצמחים.
2. איך אני מוסיף עוד צמחים
בצע חיבור למוניטור החכם על-פי מדריך המשתמש המצורף וכנס לתפריט הצמח, לחץ על שלושת הנקודות מצד שמאל בתפריט ולחץ "הוסף צמח".
3. איך אני מחליף לצמח שהשתמשתי בעבר?
בצע חיבור למוניטור החכם על-פי מדריך המשתמש המצורף וכנס לתפריט הצמח, לחץ על שלושת הנקודות מצד שמאל בתפריט ולחץ "החלף צמח".
*החלפה תכופה של צמחים עלולה להוביל לנתונים לא רצופים.
4. איך לבדוק מצב סוללה במוניטור החכם
בצע חיבור למוניטור החכם על-פי מדריך המשתמש המצורף וכנס לתפריט הצמח, לחץ על שלושת הנקודות מצד שמאל בתפריט ולחץ על ה"המוניטור שלי" ובדוק מצב הסוללה (%).




עדכוני תוכנה


1. בדוק עדכוני תוכנה
מתי שגרסה חדשה זמינה להורדה, התראה תופיע על המסך.
מומלץ לבדוק לעתים קרובות עדכונים לאפליקציה בחנות האפליקציות (App Store).




איך אני מוצא את הצמח שלי?


חיפוש הצמחים במאגר הוא באנגלית בלבד. יש להזין את שם הצמח באנגלית לפי השם הנרדף/המדעי בהתאם. אם אינכם יודעים איך נקרא הצמח, ניתן להשתמש במנוע החיפוש בעל ארבעת השלבי כדי לסנן מתוך המאגר את הצמחים הדומים ביותר.





אור שמש

האם צמחים אוהבי שמש יכולים לקבל חשיפת יתר של אור שמש חזק?


מומלץ להימנע ממצב זה. גם לצמחים אוהבי-שמש יש סיבולת מסוימת לכמות האור, וחשיפה מוגזמת יכולה בקלות לגרום לנבילה ולשריפת עלים.




האם זמן קצר של חשיפה מוגברת לשמש משפיע על צמיחת הצמח?


צמחים יכולים לסבול חשיפה לאור השמש בעוצמה מקסימלית, כפי שצוין על-ידי המוניטור החכם במשך 30 דקות או פחות (משך הזמן תלוי במצב הצמיחה של הצמח). במידה ומדובר בזמן רב יותר של חשיפה לאור שמש בעוצמה המקסימלית, יהיה צורך במקום מוצל.




ש אחלה של אור שמש, למה המוניטור מציין שלא מספיק?


שים לב שעלי הצמח או מכשולים אחרים לא מפריעים לחיישן האור (יש לעיין במדריך המשתמש).




המוניטור לא ציין שכמות אור השמש נמוכה, למה הצמחים שלי לא צמחו טוב?


חובה שיהיה שילוב נכון של לחות, טמפרטורה ודישון בהתאם. צמחים כהים ידרשו מדי פעם אור שמש לפוטוסינתזה, יש צורך ב1-2 שעות של אור שמש קל (לא יעלה על המקסימום כפי שמצוין על ידי המוניטור החכם).




מה ההבדל בין עוצמת אור או כמות אור המצטברת, כפי שצוין על-ידי המוניטור?


כאשר עוצמת האור הנוכחית מצביעה על כך, זה אומר שהצמחים יכולים לעשות טוב יותר עם הפוטוסינתזה. כמות האור המצטברת קשורה לכל הסיפור. הן לעוצמת האור והן לזמן החשיפה. הצמח יכול לגדול בריא יותר לאחר משך זמן רב יותר תחת עוצמת האור המתאימה.




איכות האור


האור היעיל ביותר עבור פוטוסינתזה של הצמח הוא האור האדום והכחול.
מקור האור יכול להיות אור שמש או ציוד מיוחד.




עוצמת האור


לפני שתתחיל לגדל צמח, אתה צריך לדעת כמה הצמח אוהב שמש.
צמחים אוהבי שמש ילבלבו נפלא עם אור שמש ישיר, צמחים נייטרלים יכולים גם לצמוח היטב באור שמש לא ישיר, וישנם צמחים שאור שמש ישיר יכולים להזיק להם.




פוטופריודיזם


פוטופריודיזם, באנגלית – Photoperiodism (זמן האור) היא תגובתם הפיזיולוגית של אורגניזמים (במקרה שלנו: צמחים) לזמני היום והלילה. צמחי יום ארוך(לילה קצר) ילבלבו כאשר שעות החושך הם יותר מ12 שעות והם פורחים בדרך כלל בסתיו ובחורף, וצמחי יום קצר(לילה ארוך) ילבלבו כאשר שעות החושך הם פחות מ12 שעות והם פורחים באביב ובקיץ.




מה אור שמש עושה לצמחים


עם אור שמש, צמחים יכולים לטהר לנו את האוויר, לספוג פחמן דו-חמצני ולשחרר חמצן, תוך מתן תזונה ואנרגיה שעוזרת לצמיחה שלהם. הסיבה שהעלים הם ירוקים, היא בשל התוכן הגבוה של כלורופיל, בעוד אור השמש הוא התורם העיקרי ליצירת הכלורופיל.




מה מחסור באור שמש יכול לעשות לצמחים?


ניתן לזהות מחסור באור בצמח על-ידי התארכות והידקקות הגבעולים, עיכוב בצמיחה ובפריחה ודעיכה בצבע העלים.





דישון

באיזו תדירות צריך לדשן?


אין תשובה אחת. בהתאם לסוגים ולמינים של הצמחים, מאפייני הקרקע ותנאים עונתיים אחרים. בדרך כלל, כאשר חיישן הדישון מציין מדד נמוך מ500, צריך להוסיף דשן, ומומלץ להוסיף תמיד דשן לפני נסיעה ארוכה בחגים ובחופשות מחוץ לבית.




דשנים בשחרור איטי או דשן נוזלי, מה מתאים יותר עבור גינון ביתי?


לשניהם יש יתרונות וחסרונות. לדשנים בשחרור איטי יש יעילות לטווח הארוך, אבל יותר קשה לשלוט במינון, בעוד דשנים נוזליים קלים לשימוש, אבל מאבדים מיעילותם עם הזמן וצריך להשתמש בתדירות גבוהה יותר. האסטרטגיה הטובה ביותר היא להשתמש בשילוב של שניהם על-ידי הוספת הדשן בשחרור האיטי בתחתית ודשן נוזלי ידולל ויסופק לצמחים כתוסף.




האם קליפות ביצים יכולים לשמש לדישון הצמח?


קליפות ביצים לא יספקו את כל התזונה לצמח, לכן לא מומלץ להשתמש.




האם ניתן לרסס בירה על העלים?


כן, ההוראות הן כדלקמן: פתיחת בקבוק הבירה וערבוב עם אותה כמות של מים, וניתן לרסס עם תרסיס או לטבול בבד כדי לנגב את העלה וכך בעצם לספק לצמח חומרים מזינים נוספים.




כיצד לדשן צמחים הידרופוניים?


תוספי תזונה מיוחדים שיתווספו בהתאם להוראות. בעונת האביב והסתיו, או עונת הצמיחה של הצמח- דשן ניתן להוסיף מספר פעמים, לעומת זאת, ניתן להפחית בדישון בקיץ ובחורף.




הרגע הוספתי דשן נוזלי לצמח שלי, למה חיישן הדישון עדיין מציין ערך נמוך?


המוניטור צריך זמן קצר כדי לשנות את הערך, נא חכה 5 דקות ובדוק שוב.




הוספתי דשן בשחרור איטי (לא נוזלי), למה חיישן הדישון לא מציין שינוי במדדים?


בשל השחרור האיטי של הדשן, המוניטור יציין שינויים איטיים במדד הדישון, לכן יש להמשיך בפעילות הרגילה.




האם יש צורך בדישון הקרקע, כאשר המוניטור מציין שהדישון בערך מתאים?


אם המוניטור ממוקם היטב באדמת העציץ, ניתן לדשן את הצמחים כאשר הערך הוא פחות מ-1000, אך אם מדובר בערך מעל ה3000, הדשן עלול לשרוף את השורשים, אשר ישפיע על הצמיחה שלהם. ערך של כ500 הוא המינימום המומלץ לצמח לגדול היטב.




אחרי דישון, המוניטור מציין ערך גבוה מדי, מה לעשות?


לא צריך לדאוג במידה וערך הדישון קרוב למקסימום, צריך רק לשים את הצמח במקום מאוורר היטב.
אם הערך של הדישון הוא מעל המקסימום, הוסף מים כדי לדלל את הדשן.




הוספתי דשן לפני יומיים, למה המוניטור מציין ערך נמוך של דישון?


נא בדוק אם הלחות קרקע נמוכה, מאחר ולחות נמוכה תגרום למדד דישון שגוי. נא השקה את הצמח כדי להגיע לרמת לחות נכונה, ובדוק לאחר מכן את ערך הדישון, אם עדיין מדובר בערך נמוך – בפעם הבאה כשתשקה את הצמח, הוסף דשן לתהליך.




האם מערכות הידרופוניות יכולות להשתמש בחיישן הדישון של המוניטור כנקודת התייחסות?


בהחלט. עם זאת, אתה צריך לטבול ולהחזיק את המוניטור כ3/2 בתוך המים. במקרה זה חיישן הלחות יציין כ100%, נא להתעלם מהתראה של לחות גבוהה.




נוהל דישון סטנדרטי


1. זמן
יש צורך בדישון לאורך כל תקופת הגידול, משלב התפתחות העלה, תקופת הפריחה ועד הדהייה של הפרחים, יש צורך באספקה נאותה של חומרים מזינים, במיוחד במהלך עונת הצמח. הדשן צריך להימנע מאור שמש ישיר בצהריים.
2. סוגי דשן
יש שני סוגים. דשנים בשחרור איטי ודשנים נוזליים.
לשניהם יש יתרונות וחסרונות, וניתן להשתמש בשילוב שניהם, שבו הדשן בשחרור האיטי משתמש כבסיס, והנוזלי כתוספת.
3. ריכוז
שים לב לדילול הדשן ושהריכוז לא יהיה גבוה מדי. יש לקרוא תמיד את ההוראות על גבי האריזה של הדשן. ניתן תמיד להשתמש במוניטור החכם כדי לקבל מדד בזמן אמת ולאורך תקופה.
4. שיטה
שיטות נפוצות בדישון הצמח; דשן מוצק ניתן לערבב לתוך האדמה, אבל צריך להימנע ממגע ישיר עם השורשים, ודשן נוזלי לאחר דילול במים ניתן להוסיף בעת השקיית הצמחים מעת לעת (לפי ההוראות שעל אריזת הדשן).




על צמחים והחומרים המזינים אליהם הם זקוקים


1. מה חומרים מזינים(nutrients) יכולים לעשות לצמחים? צמחים צריכים 16 אלמנטים חיוניים לצמיחה שלהם. כולל מספר רב של יסודות קורט. "חיוניים" מתייחס לאלו שהצמח זקוק להם בצמיחתו. 2. תסמינים של חוסר תזונה צמח חלש, ענפים קטנים, עלים קטנים ודקים, עלים צהובים, התפתחות איטית, נקודות של נמק, צמחים מיובשים ועיוות של הצמח (משתנה כלפי הצמח).





השקיה

מה המרווח ימים בין השקיית הצמחים?


אין תשובה אחת. זה תלוי בהתאם לסוגים ולמינים של הצמחים, מאפייני הקרקע ותנאים עונתיים אחרים. בדרך כלל כאשר הערך נמוך מ20%, אתה צריך להשקות את הצמחים, ומומלץ להשקות לפני נסיעה ארוכה בחגים ובחופשות מחוץ לבית. תפקידו של המוניטור הוא לעבוד בתור תזכורת בנקודה הנמוכה ביותר. על טכניקות השקיה לצמחים מסוגים שונים ניתן לקבל תמיכה מהקהילות השונות ברשת.




איך להשקות את הצמח?


השקיה צריכה להיות אחידה עד שהמים מחלחלים בהדרגה לתוך החלק התחתון של העציץ. אם אין חורים בעציץ, יש להשקות אותו ולא לגרום להצפה בחלק התחתון.




כיצד ניתן להשקות את הצמח במהלך נסיעה קצירה?


השקה את הצמחים מראש, או שמישהו יעזור. הדרך החכמה ביותר לעשות זאת היא להפוך את העציץ שלך לעציץ עם מערכת השקיה מאולתרת על-ידי החדרת חוט כותנה לתוך אדמת העציץ ולמלא מים לתוך האדנית עצמה עד הקו המסומן (כמו בתמונה).




שעת צהריים במהלך הקיץ, אני חושש שהצמחים יתייבשו ובקרוב ימותו, מה עליי לעשות?


לפני ההשקיה, מומלץ לוודא שטמפרטורת המים תהיה קרובה כמה שיותר לטמפרטורת החדר. הצמח היבש יתאושש תוך 2-3 שעות. במצב רגיל, עדיף להימנע מלהשקות בצהריים.




האדמה יבשה לגמרי, איך להשקות?



לטבול את העציץ במים, כלומר, המים צריכים להגיע מתחתית העציץ (כ1/3 ממנו) עד שפני השטח של הקרקע רטובה, זה לוקח בערך 5 דקות.




האם יש צורך בהשקיה למרות שהמוניטור החכם מראה ערך מתאים?


ודא שהשתמשת במוניטור כראוי, אם ערך הלחות מתחת ל30%, ניתן להשקות, אחרת אין צורך, יותר מדי מים עלולים לגרום לריקבון של השורש.




אחרי שהשקתי ביסודיות את הצמח, המוניטור מציין ערך גבוה מדי, מה עליי לעשות?


הפרמטר של חיישן הלחות במוניטור מותאם לצמחים, לאחר השקיה, שים במקום מאוורר היטב.




זה ללא ספק עציץ מלא מים, למה המוניטור מראה ערך נמוך של לחות?


נא ודא כי מיקמת את המוניטור החכם במקום הנכון. אדמה 'גרעינית' (לא צפופה) מדי תגרום מדידה לא מדויקת. בדוק את אדמת הצמח סביב המוניטור, אדמה רופפת תוביל לאזור מגע קטן, וכתוצאה מכך תקבל מדידה נמוכה. ודא שיש דחיסה נאותה, ולאחר מכן מדוד שוב.




האם מערכות הידרופוניות יכולות להשתמש במוניטור החכם?


בהחלט. עם זאת, אתה צריך לטבול ולהחזיק את המוניטור כ3/2 בתוך המים. במקרה זה חיישן הלחות יציין כ100%, נא להתעלם מהתראה של לחות גבוהה.




נוהל השקיה סטנדרטי


1. זמן
השקיית בוקר מוקדמת עובדת הכי טוב. אין להשקות את הצמחים תחת אור שמש ישיר, אלא אם כן הצמח המיובש גוסס.
2. איכות מים
רוב הצמחים מעדיפים אדמה חומצית, עם ערך pH בין 5.0-6.8. אז להימנע להשקות את הפרחים עם מים אלקליים.
3. כמות מים
צמחים חיים באדמה וזקוקים למים ולאוויר. לכן, כמות המים(כמות שנספגה) צריכה להיות לפחות 50% מתכולת העציץ.
4. בדיקה
לאחר השקיה, ודא כי האדמה רטובה לחלוטין. כאשר אדמת העציץ יבשה למדי, המים יזרמו מהר יותר בגלל המתח של פני הקרקע, אתה מרגיש שאתה שופך מים, אבל הצמח עדיין לא מקבל סופג אותם. לקבלת פתרונות השקיה, אנא עיין בשאלות הנפוצות על השקיה או פנה לקהילה.




שורש הצמח וספיגת המים


1. המבנה הפיזי של מערכת השורש
בחלק התחתון של אדמת העציץ מתרכזות שערות השורש ושם בעצם מתבצעת ספיגת המים של הצמח.
2. שערות השורש מאוד שבריריות
אדמה שהתייבשה יתר על המידה, או רטובה בצורה פתאומית תפגע בשערות השורש, ותשפיע על ספיגת המים ורמת הדישון.
3. שורש וחמצן
שורש הצמח גם צורך חמצן כמו אנרגיה. לא כל הצמחים הם הידרופוניים (צמחים הידרופוניים יסתמכו על העלה להובלת חמצן לשורשים), ולכן הצמחים תמיד זקוקים לאוורור.
4. ריפוי עצמי של השורש
שורש שנחתך בשוגג יכול גם לתקן את עצמו עם תנאים מוקדמים של השקיה מבוקרת כראוי על מנת להפחית בנזק הנגרם לו.





על טמפרטורה

העברתי את המוניטור החכם למקומות עם טמפרטורה שונה, מדוע לא ראיתי שום שינוי בחיישן הטמפרטורה?


המוניטור צריך זמן קצר כדי לחוש את השינוי בסביבה, אנא המתן 5-10 ובדוק שוב.




מה הטמפרטורה הגבוהה והנמוכה ביותר שהמוניטור יכול למדוד?


הגבוהה ביותר היא ℃50 (צלזיוס), והנמוכה ביותר היא ℃10- (צלזיוס).




המוניטור מציין כי הטמפרטורה נמוכה מדי, אם לא נלקחים צעדים, מה יקרה?


ההשפעה לטווח ארוך תהיה צמיחה לא טובה, בעוד טמפרטורות נמוכות מאוד יכולות גם לגרום לצמחים לנבול אפילו בן לילה. המוניטור יודע לקבוע טווח טמפרטורה נסבל עבור צמחים שונים מכל סוג.




מה טמפרטורה עושה לצמחים?


טמפרטורה מתאימה מאפשרת לצמח לגדול באופן מושלם ללא דאגות. עבור צמחים ממקורות שונים בעולם, טמפרטורת הצמיחה האופטימלית היא גם שונה.




מה הטמפרטורה הגבוהה והנמוכה ביותר יכולה לעשות לצמחים?


שניהם יכולים לכפות, לכל הפחות, את הצמחים לתוך תרדמה, שם הצמיחה תיפסק עד שיתאוששו ברגע שיועברו למקום עם טמפרטורה שתתאים להם. במקרים חמורים, הטמפרטורה הגבוהה ביותר עלולה לגרום להתייבשות מופרזת וכתוצאה מכך הפרח נובל, בעוד הטמפרטורה הנמוכה ביותר תגרום לצמחים לקפוא למוות תוך לילה.





*נכתב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים

המוצרים שלנו

פרטים ליצירת קשר

אימייל: support@flowercare.co.il

ניתן להשאיר הודעה בטופס 

אודותינו

פלאוור קייר - עוסקת בייבוא ובשיווק פתרונות חדשניים, חכמים וידידותיים שיעזרו לספק לצמחים תנאי גידול מושלמים וליהנות מבית פורח ומלבלב כל השנה. 

פלאוור קייר ברשתות החברתיות

  • Facebook - FlowerCareIL
  • Instagram - FlowerCareIL
  • Twitter - FlowerCareIL

© כל הזכויות שמורות -2020 Flower Care פלאוור קייר - טיפול חכם בצמחים